KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6662067
nr 666 2067
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Blandteknik, + litografi, Einar Rosén (1910-1998), 20x42+ 25x18
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 november 2010
kl 17:12:23
2/11 19:25:23
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén